עבודות בסנפלינג עם קרן שמש

חברת קרן שמש הינה החברה המובילה בתחום עבודות ניקיון ועבודות בגובה בשוק הישראלי ומעניקה שירות למגזר העסקי והפרטי.

ניקיון בסנפלינג

איטום בסנפלינג

אנו מתמחים בעבודות איטום בסנפלינג, עם התבססות על טכניקות מודרניות וציוד חדשני כדי להבטיח לכם את התוצאות האיכותיות ביותר.
העבודה יכולה להתבצע באופן יעיל בסביבות מגוונות – החל מחלונות וחזיתות בניינים ועד לגגות גבוהים ושאר משטחים בלתי נגישים.
ובין אם אתם מחפשים אחר דרכים למנוע נזילות, או שאולי מעוניינים לשפר את הבידוד התרמי והעמידות הכללית של הנכס, איטום בסנפלינג הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

ניקיון בסנפלינג

צוות המקצוענים של קרן שמש יודע דבר או שניים על אומנות הניקוי בגבהים.
מדובר על מלאכה מורכבת ומאתגרת, אך עם הניסיון הרב שנצבר בחלוף הזמן, הציוד המתקדם ושיטות העבודה המקוריות, אנו יודעים להתמודד עם כל מכשול. גם משימת הניקיון המורכבת ביותר היא בסך הכל עוד יום עבודה שגרתי עבורנו!
וזה לא משנה אם מדובר בניקיון מקיף של חלונות בבניינים רבי קומות, או שאולי דווקא פינוי פסולת באופן ממוקד מנקודות מסוימות באזורים בלתי נגישים – אין אתגר שלא הצלחנו להתמודד איתו.

שיפוצים בסנפלינג

רוצים לשדרג את הנכס שלכם?
חברת קרן שמש מבצעת שיפוצים ותיקונים באוויר ובסביבות מאתגרות במיוחד! הצוות המיומן שלנו מסוגל לבצע מגוון רחב של שירותי שיפוצים, בעיקר בגבהים קיצוניים שמאפיינים מבנים רבי קומות.
החל משדרוגים פרקטיים ועד לשיפוצים קוסמטיים, תנו למומחים בגובה של קרן שמש לשפר את הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר.

תהליך העבודה

להלן שלבי עבודות בסנפלינג עם חברת קרן שמש:

 

שלב 1: תכנון יסודי וזיהוי סכנות אפשריות

– השלב הראשון בכל תהליך עבודה בסנפלינג, בכל זמן ובכל מקום, נפתח בתכנון עבודה יסודי. חשוב מאוד להעריך ולהגדיר את היקף העבודה, ולקבוע מהם היעדים הספציפיים שדרושים במקרה הזה. לאחר מכן ניתן גם להתאים ציוד ומשאבים נוספים לעבודה.

– חשוב מאוד: תוך כדי שלב התכנון יש לאתר סיכונים פוטנציאליים ולמצוא אסטרטגיות התמודדות. החל מהגובה, דרך מזג האוויר ואפילו הסביבה הגאוגרפית, יש לא מעט שיקולים שיש לקחת בחשבון כשאנחנו מחפשים אחר אותן סכנות אפשריות שעלולות להיווצר במהלך עבודת הסנפלינג.

 

שלב 2: הכנת ציוד

– אחרי שהשלמנו את התכנון והערכנו את הסיכונים, השלב הבא יהיה להכין את הציוד הדרוש. יש לבדוק את כל ציוד הסנפלינג שישמש אותנו במשימה – חבלים, רתמות, קסדות, כפפות, משקפי בטיחות וכו', כדי לוודא שהוא במצב תקין.

– לאורך כל העבודה הציוד חייב להיות מאורגן בצורה הטובה ביותר, כדי להקל על הגישה ולהגביר את היעילות במהלך הסנפלינג. בשונה מהקרקע, כשאנחנו נמצאים באוויר הכל מתנהל אחרת, כך שחייבים לשמור על סדר וארגון.

 

שלב 3: יוצאים לדרך ועובדים

– רק עם סיום התכנון המקדים והכנת הציוד אפשר להתחיל בעבודות הסנפלינג. אנו פותחים בהקמת נקודות העיגון הדרושות, ומקפידים לוודא שהן מחוברות היטב למבנה.

– לאחר מכן, העובדים מחברים את רתמותיהם לנקודות העיגון, תוך הקפדה על ביצוע בדיקות בטיחות מקיפות. בנוסף, הם גם יבטיחו שהחבלים שלהם תפוסים כהלכה, כך שהם יוכלו לעבוד בראש שקט.

– תוך כדי עבודת הסנפלינג, העובדים יורדים ועולים בחבלים תוך ביצוע המשימות שהוגדרו מראש כמו בדיקות, תחזוקה או תיקונים. הם יבצעו אך ורק את המטלות שנקבעו בראשית הדרך, ויפעלו לפי פרוטוקולי עבודה קבועים שמסייעים לבסס בטיחות בעבודה.
אין לחרוג ממשימה שהוגדרה מראש תוך כדי העבודה – מדובר על סכנת חיים! רוצים לשנות משהו? רק על הקרקע.

 

שלב 4: נהלים לאחר העבודה

– אחרי שסיימנו את עבודת הסנפלינג, חשוב מאוד להקפיד על מספר נהלי עבודה נוספים. יש לוודא שהמשימה בוצעה כמו שצריך, שהציוד נשמר ושאף אחד מהעובדים לא נפגע כמובן.

– חשוב מאוד לתקשר עם צוות העובדים ולוודא שכולם מרגישים בנוח עם המשימה. אנו מנסים להבין האם פעלנו ביעילות, ומזהים תחומים לשיפור ולשימור לקראת פרויקטים עתידיים.

יתרונות עבודות בסנפלינג לעומת פתרונות אחרים


1. גישה לאזורים מאתגרים במיוחד: הסנפלינג מאפשר לנו להתקרב למקומות שכמעט ואי אפשר להגיע אליהם עם סולמות או פיגומים. אנחנו מדברים בניינים גבוהים, גשרים, פסלים ענקיים וכו'. מדובר על שיטה בטוחה ויעילה שמסייעת לנו לגשת לאזורים אלה ולבצע בהם משימות הכרחיות כמו בדיקות, תחזוקה או תיקונים.

2. התאמת העבודה באופן ספציפי לכל לקוח: ניתן להתאים את עבודות סנפלינג לסביבות ומבנים שונים. זהו למעשה פתרון רב-תכליתי שמאפשר לנו להתמודד עם סוגים שונים של מבנים שחורגים הרבה מעבר לרגיל, בהם שיטות העבודה המסורתיות פשוט לא יסייעו. הסנפלינג מאפשר לנו לעבוד מול אינספור לקוחות עם דרישות מגוונות, מה שמספק עבודה גמישה, יעילה ומותאמת.

3. חסכוניות: אם בעבר עבודות הסנפלינג נחשבו ליקרות במיוחד, היום המציאות השתנתה לגמרי. מדובר על תחום שיכול להיות לפעמים זול הרבה יותר בהשוואה לחלופות כמו מנופים או מעליות. הסנפלינג מבטל את הצורך במכונות כבדות או התקנה נרחבות, ומפחית את העלויות הנלוות באופן דרמטי. בקיצור, מדובר על אפשרות זולה ונוחה עבור רבים, שנהנים משירות איכותי מבלי לקרוע את הכיס.

4. בטיחות משופרת: בטיחות בסנפלינג? אתם בטח לא מבינים על מה מדובר. ובכן, כאשר העבודות מבוצעות על ידי אנשי מקצוע מיומנים, עם פרוטוקולי בטיחות מתאימים, הסנפלינג מתגלה כטכניקה בטוחה במיוחד שמספקת רמות גבוהות של הגנה לעובד ולסובבים אותו. השימוש בחבלים איכותיים, רתמות וציוד בטיחות אחר, מבטיחים שהעובדים מחוברים בצורה מיטבית ושהם מוגנים במהלך הירידות או העליות על המבנה. ההיבט הזה מפחית משמעותית את הסיכון לנפילות ולתאונות אחרות שעלולות להתרחש בעת עבודה בגובה, והופך את הסנפלינג לשיטת עבודה בטוחה מאוד, בניגוד ללא מעט טכניקות אחרות.

5. הפרעה מינימלית לתפקוד השוטף של הנכס: אם פעם היינו צריכים לצאת מוקדם ממקום העבודה בשביל לאפשר לעובדי הניקיון לעבוד בנחת, הרי שהיום המצב שונה לחלוטין. עבודות הסנפלינג מתבצעות תוך כדי שאנחנו נמצאים במשרד, ואין שום הפרעה לשגרת היום יום ולפעילויות השוטפות. מדובר על אחד מהיתרונות המשמעותיים של שיטת עבודה זו.

6. הזווית הירוקה: עבודות סנפלינג נחשבות לידידותיות יותר לסביבה בהשוואה לשיטות אחרות שמתבססות על מכונות כבדות ומזהמות. הזיהום יורד ממאה לאפס, והעבודה עצמה מסייעת לנו לשמור עוד יותר על הכדור.

גלריית תמונות מהשטח

שאלות נפוצות על עבודות בסנפלינג

אנשי מקצוע בסנפלינג צריכים חייבים להיות בעלי הכשרה והסמכה בטכניקות עבודה בחבלים. בנוסף, הם לומדים על הגנה מפני נפילה ונהלי חילוץ, שכן הסיכוי לפגוש בתרחישים אלה לא נעלם בצורה מוחלטת על אף הכלים המודרניים. לרוב הם יקבלו אישורים רשמיים מהמדינה, איתם הם יוכיחו את כישוריהם תוך עמידה בתקני התעשייה השונים.

מדובר על אחד מההיבטים החשובים ביותר שנמצאים בבסיס העבודה שלנו. אנו שמים דגש נרחב על עבודה עם ציוד מגן בהתאמה אישית כמו רתמות, קסדות, משקפי בטיחות ועוד. בנוסף, עוד לפני שאנו עולים לגובה מתבצעת הערכת סיכונים יסודית, תוך הצמדות לפרוטוקולי בטיחות שהוכיחו את עצמם אינספור פעמים. הדגש פה הוא על הכשרה, ניסיון ועמידה בהנחיות בטיחות, שמסייעים לנו להפחית סיכונים.

ניתן לנצל את איכויות הסנפלינג למשימות שונות ומגוונות: בדיקות, תחזוקה, ניקיון, צביעה, שטיפת חלונות, בנייה, תיקונים ועוד. את המטלות האלו אנו מבצעים על מבנים מגוונים כמו גורדי שחקים, גשרים, מגדלים, טורבינות ועוד. הסנפלינג מספק גישה לאזורים מאתגרים במיוחד, ופשוט מנצח את השיטות המסורתיות שהפכו עם השנים לפחות ופחות שימושיות.

זמן ההתקנה והסידורים המוקדמים משתנה מפרויקט לפרויקט. יש לקחת בחשבון היבטים כמו גובה, סביבה גיאוגרפית, אופי המשימה, מזג אוויר וכו'. אבל בדרך כלל, אנשי מקצוע שמנוסים בסנפלינג יכולים לעבוד ביעילות, ותוך זמן קצר יחסית לצאת לדרך. לרוב אנחנו מדברים על סדר גודל שנע בין 15 דקות לשעה, עם חריגות לכאן ולכאן. בכל אופן, אל תדאגו – לא נצא לדרך מבלי להיות בטוחים שהכל תקין!

לתנאי מזג האוויר יש תפקיד מכריע בבטיחות והיתכנות של עבודות סנפלינג. רוחות חזקות, גשם כבד, סופות או אפילו שלג בימים מסוימים בשנה יכולים להשפיע על העבודה. לפעמים יהיה מדובר על סיכונים שניערך אליהם בהתאם ונעבוד כרגיל, אך לעיתים יהיה מדובר על תרחישים שמחייבים אותנו לבצע עצירה זמנית של העבודה. אנו נמצאים במעקב יומיומי אחר תחזיות מזג האוויר, כדי לספק לעובדים שלנו סביבת עבודה בטוחה ויעילה.

*זכרו, תמיד מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים בסנפלינג או מומחים בתעשייה לשאלות ספציפיות הקשורות לעבודות סנפלינג, שכן התשובות עשויות להשתנות בהתאם להקשר ולדרישות הספציפיות של כל מצב.

מאמרים ומידע נוסף בנושא

בקרוב

דרוש/ה עובד/ת לצוות ניקוי חלונות בגובה

דילוג לתוכן