ניקוי שוט אשפה

ניקוי שוט אשפה – לתחזוקה נכונה ומניעת מחלות וריחות רעים

אולי שמעתם על שוט אשפה, מי שאינו יודע על מה מדובר אז זהו צינור אשפה, המיוצר מנירוסטה ומותקן באופן אנכי בבנייני מגורים רבי קומות. שוט אשפה, מאפשר זריקה נוחה ומהירה של הפסולת. בכל שוט כזה, קיים מתקן אוורור אשר מותאם למספר רב של החלפות אוויר בהתאם לגובה בניין המגורים. יש לבצע ניקוי שוט אשפה על בסיס קבוע, כאשר יש להקפיד על חיטוי נכון ומקצועי. יש לציין,כי תחזוקה זו אינה מתבצעת, או שהיא נעשית באופן שהוא אינו מקצועי דיו, האשפה תצטבר יחד עם שאריות המזון שנזרקים מדי יום ע”י הדיירים בבניין וכן, בקטריות, פטריות ורעלים ימלאו את שוט האשפה מה שלבטח אינו רצוי.

מדובר על שוט אשפה, אשר מקל על מחזור האשפה ותורם לאיכות הסביבה. למעשה, שוט האשפה, מעלה את ערך בניין המגורים וחוסך טרחה רבה של זריקת האשפה מחוץ לבניין. למי שאינו יודע,, שוט האשפה הינו צינור גדול אשר יורד מן הקומה העליונה ביותר בבניין המגורים ועד לקומה התחתונה ביותר אשר בה קיים חדר האשפה המרכזי בבניין ולשם נזרקת הפסולת.

מניעת ריחות רעים בבניין ע"י ניקוי מקצועי ושוטף של שוט האשפה בבניין המגורים

אשפה קוראת אליה מזיקים למיניהם ממקקים ועד לחולדות ושאר מכרסמים וכן, לריח רע בבניין אשר מתפשט ואינו תורם כלל לאיכות החיים בבניין שדייריו מעוניינים כי יהיה מטופח ונקי. למרות שבבנייני מגורים רבים, קיים שוט אשפה, התחזוקה שלו היא חשובה ולכן רק שירות מקצועי כמו ניקוי שוט אשפה, יכול לגרום לאיכות חיים טובה ותר, כשאר ניקוי חשוב וחיוני זה, ימנע את הריחות הרעים והופעת חרקים ומכרסמים והתפשטות של בקטריות אשר עשויות לגרום למחלות זיהומיות. ריחות אלה, כאשר קיימת הזנחה של שוט האשפה, מגיעים לדירות בבניין המגורים ולא נעים לגור עם ריחות אלה. יש לדאוג לפחות אחת לחודש לניקוי נכון של שוט האשפה על מנת לתחזק אותו נכון.

ישנם דיירים אשר אינם מודעים, כי קיימת סתימה בשוט האשפה והם ממשיכים לזרוק את האשפה, מה שיגרום לנזק רב יותר. זו הסיבה שיש לנקות ביסודיות את שוט האשפה ע”י חברה מקצועית שעוסקת בתחום שנים ומתחזקת שוטים של אשפה בבנייני מגורים רבים בערים השונות בארץ.

כיצד מתבצע הליך ניקוי מקצועי של שוט האשפה?

יש לבצע את ניקוי שוט אשפה באמצעות אנשי מקצוע מיומנים אשר עברו הכשרה מתאימה. יש לעבוד על פי הוראות היצרן בכדי לא לגרום לפגמים בשוט האשפה. יש להקפיד על חומרי ניקוי מתאימים כגון מסירי שומנים ולהשתמש עם לחץ קיטור. הניקוי הפנימי חשוב, היות והמגלשה הינה בזווית של 45 מעלות והיא למעשה מהווה את נקודת המפגש אשר שם מתנקזת האשפה ושאריות המזון. במידה והניקיון של שוט האשפה יהיה מקצועי ועל פי כל הכללים של היצרן, לא יהיה סיכוי כי יהיו ריחות לא נעימים אשר יתפשטו בבניין ויגרמו לריחות רעים ומחלות זיהומיות שעשויות להיגרם כתוצאה מכך.

חברת קרן שמש, מנקה ומתחזקת באופן קבוע שוטים של אשפה בבנייני מגורים. החברה מבצעת ניקוי שוט אשפה מקצועי, תוך תחזוקה שוטפת ותקופתית לתחזוקה נכונה וניקיון התורם להיגיינת ובריאות דיירי הבניין. כמו כן, החברה עוסקת בפתרונות לאיכות הסביבה כגון מכונות לדחיסת קרטונים במפעלים רבים בארץ וכן, בפתרונות בגובה, כגון ניקוי חלונות בגובה אם בסנפלינג ואם באוסמוזה הפוכה,ניקוי חלונות בלובי בנייני מגורים, ניקוי שבילי גישה בבניין, ניקוי שוט אשפה ודחסני אשפה כוח אדם לעבודה בגובה לביצוע עבודות תחזוקה בבנייני מגורים הכוללים את כל סוגי האיטום.

קרן שמש מספקת מגוון שירותי ניקיון, בין היתר ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה.

דילוג לתוכן