איטום קירות חיצוניים

שנם קירות שהם בעלי סיכוי גבוה לרטיבות. קירות אלה, קיימים בחדרי הרחצה ובמרתפים. איטום קירות חיצוניים הינה פעולה חשובה, במיוחד כאשר מתחילים לראות סימני רטיבות. הנזק שייגרם למבנה אם לא אוטמים את הקירות החיצוניים בזמן, עשוי להיות רב יותר ולגרום להרס הקירות ובטיחות המבנה. ניתן למצוא שני סוגים של איטום קירות- הראשון הינו איטום חיובי והשני הינו איטום שלילי כאשר מדובר על האיטום של הקירות החיצוניים של המבנה, איטום זה נקרא איטום חיובי. שיטת איטום זו, נחשבת לנכונה וליעילה ביותר, היות וזו השיטה שמעניקה את המענה הנכון לבעיות הרטיבות במבנה.

האיטום השלילי יתאים לקירות הפנימיים של הבית. יש להתחיל בתיקון הסדקים בקירות החיצוניים ולנקות את המשטח מאבק ולכלוך, בכדי שהחומר המיועד לאיטום ייתפס היטב במידה ומדובר על איטום קירות חיצוניים כאשר הם כבר צבועים ניתן ליישם עליהם ישירות את חומר האיטום אבל במידה וקיים חשש שהצבע יתקלף, מומלץ להסיר את הצבע לפני ביצוע האיטום.

 

איטום חיצוני לבית יסייע בבידוד טוב יותר לבית

חוץ מהכתמים הלא אסטטיים של עובש ורטיבות, כאשר הם מהווים מפגע בריאותי בנוסף, איטום קירות חיצוניים שאינו מיושם באופן מקצועי, בידוד הבית לא יהיה מושלם ובני הבית, יסבלו מקור בחורף וחום יתר בקיץ. בידוד נכון באמצעות איטום קירות מקצועי, יחסוך גם באנרגיה כגון קירור וחימום הבית. כאשר אתם רוכשים או בונים בית, יש לוודא באמצעות מפקח בניה שהוא למעשה מהנדס בניין, כי האיטום התבצע על הצד הטוב ביותר באמצעות מקבלן איטום מומחה ומומלץ לקבל על כך אישור.

בעבר, נהוג היה להקים פיגומים על הקירות החיצוניים של המבנה, על מנת לבצע איטום קירות חיצוניים, אך היום שיטת העבודה השתנתה וישנם בעלי מקצוע בתחום שהם בעלי רישיון עבודה בגובה , כאשר הם מבצעים את האיטום באמצעות סנפלינג. צורת עבודה זו, נעשית באמצעות קיבוע של חבלים מיוחדים שהמקובעים על גג המבנה ובעל המקצוע, משתלשל על גבי החבלים, כאשר הוא נושא חומרי איטום המעניקים פתרון ברטיבות ולחות של הקירות החיצוניים של המבנה.

חומרי האיטום, מצריכים ייבוש מלא של השטח, על מנת שחומרי האיטום יוכלו להיקשר באופן יעיל. ניתן למצוא דבקים, אשר מצריכים שימוש בפריימר שהוא חומר מקשר. הפריימר למעשה מאפשר לדבק להידבק באופן יעיל לקירות החיצוניים של המבנה.

 

פתרונות לאיטום בחברה מוכרת בעלת שם ומוניטין

יש למצוא חברת איטם מקצועית אשר עוסקת שנים בתחום והיא בעל שם ומוניטין. חברת קרן שמש עוסקת מזה 10 שהעם, בפתרון לאיטום ועבודות שונות בגובה כגון ניקוי חלונות. החברה רכשה ניסיון רב בתחומים אלה. השירות ניתן בכל רחבי הארץ ועובדת תחת כל הביטוחים הנדרשים לעבודה רגישה ומקצועית זו. צוות האיטום של חברת קרן שמש מוסמך ומעניק פתרונות לאיטום חיצוני ופנימי של מבנים שונים ומשרתת את המגזר הפרטי והעסקי. ניתן לקבל המלצות מלקוחות מרוצים, היות והמטרה של חברת קרן שמש, הינה לקוחות מרוצים שמליצים עליה בחום.

דילוג לתוכן