איטום קירות חוץ

ליקוי באיטום הקירות של בית או בניין מגורים, מתגלה כאשר ישנם סימני רטיבות ועובש, כאשר הלחות ודרת באמצעות סדקים קטנים בקיר. ניתן למצוא כמה שיטות של איטום קירות חוץ, כמו למשל באמצעות סנפלינג{שהם חבלי גלישה המקובעים חזק בגג הבניין} או באמצעות פיגומים, כאשר שיטה זו, פחות נראית היום בבניינים השונים הזקוקים לביצוע של עבודות איטום בקירות החיצוניים של המבנה. ישנן חברות המעסיקות עובדים בגובה, המבצעים שיפוצים כלליים, כך שבאופן זה, ניתן לבצע גם עבודות שיפוץ  שמתקצר ואינו מהווה מטרד לדיירי הבניין.

 

בזמן שמופיעים כתמי רטיבות בחלק הפנימי של הקיר, סימן שתופעה זו נוסעת בשל ליקוי באיטום הקיר או בנזילות שחלחלו בין סדקי הקיר, מה שמעיד על פגם בבידוד של הקיר עצמו. יש לאטום את הסדקים בקירות החיצונים באמצעות חומרי איטום קירות חוץ. את יכולת הבידוד של הקירות, ניתן יהיה לשפר באמצעות שימוש עם חומרי מילוי שאחוז האוויר בהם הינו גבוה.

שירותי איטום- הכרחיים בכל מבנה

כאשר קיימת נזילה החודרת מבעד לקירות החיצוניים של מבנה, יש לדאוג לאיטום מידי, היות ובלאי הנכס יגבר והערך של הנכס ירד. כמו כן, הנזקים שעשויים להיגרם הם רבים כמו היחלשות הקיר והתפוררותו. שירותי איטום קירות חיצוניים, הם הכרחיים, היות ובל מבנה יש לבדוק את האיטום כל שנתיים בערך, לפני בוא החורף. יש לבצע את האיטום של הקירות החיצונים של המבנה, ע”י חברת איטום מקצועית. לחות, גשמים חזקים, שמש קופחת, נזילות מדודי שמש ופיצוצים בצנרת, עשויים לגרום לנזקים לחלקו החיצוני של המבנה. עבודת האיטום, נחשבת עבודה בגובה ויש לבדוק שלחברה יש צוות עובדים שמחזיק ברישיון לעבודה בגובה וכי לחברה יש את הביטוחים המתאימים לעובדים וקיים מנהל עבודה שמפקח על פעולת האיטום.

 

כדאי תמיד לברר אילו חומרי איטום קירות חוץ, נחשבים לחומרי האיטום האיכותיים ביותר ולוודא, כי קבלן האיטום שממנו הזמנתם את העבודה, משתמש בחומרי איטום אלה, אשר יחזיקו מעמד לשנים. רוב חומרי האיטום המיועדים לקירות החיצוניים של מבנים שונים, עשויים על בסיס חומר הנקרא “סילוקסן” או בשם המוכר יותר “פוליסילוקסן”.זהו חומר איטום נוזלי שקוף ואינו נראה לעיין לאחר שהתייבש. חומר זה, יש להתיז על קירות המבנה באופן אנכי. חומר זה, נועד לאיטום קירות מלט ואינו מתאים על משטחים שיש בהם יכולת ספיגה נמוכה.

קריטריונים לבחירת חברה מקצועית לאיטום קירות חיצוניים

ישנם קריטריונים לבחירה נכונה של חברת איטום קירות חוץ. ראשית, יש לברר לגבי חברה שהיא בעלת ניסיון של שנים רבות. אחת החברות המובילות הינה חברת קרן שמש, אשר קיימת מזה 10 שנים ומספקת איטום בתנאי עבודה בגובה, כאשר הצוות שהיא מחזיקה הינו מיומן ובעל רישיון עבודה בגובה. לחברה יש את הביטוחים הדרושים לעובדים בגובה והיא עוסקת באיטום מבנים באמצעות עבודה בגובה וכן, ניקיון חלונות בגובה, איטום על גגות בניינים גבוהים ועוד. החברה עומדת בזמנים שנקבעו ומעניקה ללקוחותיה עבודה יסודית, מקצועית ומדויקת.

דילוג לתוכן