איטום חיצוני לבניין

כאשר לא קיים איטום תקין, אין מדובר על אי נוחות לדיירים בלבד, היות והפגיעה נעשית גם בקונסטרוקציה של הבטון ובתקרה עצמה עד למצב של נשירת טיח, החלדת הברזל ותהליכים אחרים שגורמים למצב מסוכן של הבניין או המבנה עצמו. הדרישות בחוק הינן, ביצוע איטום חיצוני לבניין, בכל 3 שנים. ישנם וועדי בתים שמקפידים על איטום ותחזוקה נכונה של בניין המגורים, אך ישנם כאלה שלא ולכן וועד בית שאינו טיפל שנים באיטום בניין המגורים, יש להזהירו ולהראות לו את החוק הדורש את האיטום של המבנה בכל תקופה קבועה. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר אשר מונעים אסונות ובלאי מואץ של מבנים הינו איטום קירות וגגות. פעולה זו, תמנע מצבים של דליפות בקירות ובגגות הבתים, כאשר מים עשויים לטפטף מהתקרות עצמן, במיוחד של דירות הנמצאות בקומה האחרונה של בניין המגורים.

לפני בוא החורף, בקשו לבדוק היטב את האיטום ואם קיים צורך לאטום , הזמינו חברה העוסקת בתחום של איטום חיצוני לבניין. יש לוודא כי אין צורך בחיזוק של עבודות האיטום הקודמות אשר נעשו קודם לכן. קיימת אחריות רבה על חיי אדם בכל מבנה גבוה, כאשר האיטום לא בוצע כראוי או שעבודה זו הוזנחה שנים. בנייני מגורים גבוהים מאוד, כגון גורדי שחקים, נמצאים בסכנה גדולה יותר ולכן, יש להקפיד על פעולה זו.

 

בדיקות שונות שיש לבצע בבניין מלבד האיטום

קיימות בדיקות שיש לבצע עוד לפני איטום חיצוני לבניין והכוונה היא לבדיקה של המרזבים, כגון הכמות של המרזבים בבניין, למשל מרזבים צרים או סתומים, מחייבים בתיקון, הרחבה או ניקיון המרזבים. מומלץ לוודא את העיגון של האנטנות והמתקנים השונים הנמצאים על גג בניין המגורים או המשרדים. יש לוודא, כי חומרי האיטום יהיו איכותיים ואמינים ושהם בעלי עמידות גבוהה לתנאי מזג האוויר השוררים בארץ. איטום מקצועי של הקירות החיצוניים בבניין המגורים , ישמור על מניעת רטיבות בקירות ועמידות המבנה לאורך זמן רב.

בכדי לבצע איטום חיצוני לבניין מגורים רב קומות, יש צורך בציוד המתאים ולכן, לא כל חברה יכולה לבצע איטום מורכב זה. חברות מקצועיות, משתמשות בשיטת הסנפלינג שהיא השיטה היעילה ביותר לאיטום קירות חיצוניים במבנים גבוהים.

חברה וותיקה המתמחה באיטום בגובה

הזנחת האיטום של קירות חיצוניים, עשויה לגרום לקורוזיה גם ביסודות הבניין או הבית ולכן יש לבצע איטום חיצוני לבניין ברגע שישנם סיממני רטיבות. על פעולת האיטום והבדיקה של המבנה, יש לבצע בכל שלוש שנים. חברת קרן שמש, הינה חברה ידועה לאיטום בנייני מגורים גבוהים. החברה מחזיקה בצוותים מקצועיים ומיומנים שלהם רישיון עבודה בגובה והם מוכשרים לעבודה זו מטעם משרד התמ”ת. הצוותים של החברה מגיעים לכל אזור בארץ וניתן לבצע עבודות כגון איטום וניקיון חלונות בגובה. השירות הינו אדיב מקצועי ויעיל, כאשר חברת קרן שמש מעניקה עדיפות ראשונה ללקוחות שבעי רצון.

דילוג לתוכן